Časté dotazy

NA KTERÉ SE NÁS PTÁTE

Za jak dlouho se budu stěhovat?


Asi nejčastější dotaz :) Vše záleží jestli se jedná o byt nebo dům a také v jaké lokalitě se nachází. V průměru u bytu 1-2 měsíce a u domů 3 až 4 měsíce od podepsání smlouvy o vyhledání nemovitosti.

Můžu si nemovitost najít sám?


Určitě můžete, stačí nám poslat kontakt na prodávajícího nebo realitní kancelář a vše vyřídíme. Obecně je ale proces delší, protože musíme vyhodnotit výši prodejní ceny a udělat si vlastní odhad nemovitosti. Často se ale stává, že vyhledaná nemovitost nesplňuji naše interní pravidla pro bydlení na splátky formou nájmu.

Žádnou nemovitost jste mi nenašli. Proč?


Nemovitosti hledáme dle Vašich stanovených kritérií a také dle našich interních pravidel aby vyhovovala prodeji na splátky formou nájmu. Velikou roli hraje lokalita nemovitosti. Proto se může stát, že se vhodná nemovitost nenašla. Smlouvu o vyhledání uzavíráme na 6 měsíců, přičemž je možné jí uzavřít opakovaně. V určitých lokalitách může vyhledání nemovitosti trvat klidně přes rok. Za celou dobu hledání za naše služby nic neplatíte.

Co když nebudu mít na nájem?


Pokud nebudete mít na nájem, lze dočasně požádat o snížení nájmu. Pokud by situace byla horší a Vy by jste již neměli o danou nemovitost zájem, můžete smlouvu bezplatně ukončit.

Platím něco pokud k prodeji nemovitosti na splátky nedojde?

V případě, pokud k prodeji na splátky nedojte neplatíte vůbec nic. To je garance, že zajištění nemovitosti je pro nás prioritou.

Může o Vaší službu požádat každý?


Ano může. Nevadí insolvence ani exekuce. Dokonce nám nedokládáte ani příjem. Uvědomujeme si, že bydlení je v dnešní době méně dostupné. Proto nabízíme tuto službu každému. Podmínkou převodu do osobního vlastnictví je především řádné splácení dohodnuté ceny nemovitosti. Vzájemná důvěra je pro nás důležitá.

Líbí se mi nemovitost u realitky. Mám zaplatit rezervační poplatek?

Rezervační poplatek v žádném případě nehraďte. Nejdřív potřebujeme vyhodnotit stav nemovitosti podle našich interním pravidel, zda je vhodná na prodej formou splátek. Dále si uděláme odhad ceny. V případě, pokud nemovitost vyhovovat nebude, neručíme Vám za ztrátu rezervačního poplatku. Naopak, pokud  bude zcela všechno v pořádku, sami uhradíme rezervační poplatek a budeme řešit samotnou koupi.

Kdy bude nemovitost moje?

Po doplacení smlouvy převedeme nemovitost do Vašeho osobního vlastnictví. Nemusíte ovšem čekat do konce smlouvy. Nemovitost můžete doplatit dříve, nebo si vzít vlastní hypotéku. Individuálně lze nemovitost přepsat i dříve. Třeba po splacení 70% hodnoty nemovitosti.

Co se stane pokud nebudu platit nájem?


Neplacení nájmu je hrubým porušením smlouvy a postupuje se obecně tak, jak při standardním pronájmu nemovitosti. V případě zlé finanční situace doporučujeme od smlouvy odstoupit v době, kdy nájem hradíte včas. V tom případě Vám vrátíme 10% z veškerého uhrazeného nájmu.

Vrátíte mi splátky pokud smlouvu ukončím a nebudu mít zájem o nemovitost?


Vrátit uhrazené splátky/nájem nejde. To bychom poskytovali bydlení zdarma. Při ukončení smlouvy z důvodu, že o nemovitost už nemáte zájem, Vám vrátíme 10% z veškerého uhrazeného nájmu.

Pokud nedojde k prodeji nemovitosti formou splátek lze o Vaše služby požádat opakovaně?


Samozřejmě. O naší službu můžete požádat opakovaně. Smlouvu o vyhledání nemovitosti uzavíráme pokaždé na dobu 6 měsíců.

Můžu nemovitost pronajat?


Nemovitost v době trvání smlouvy není možné pronajat resp. uzavřít s 3. osobou podnájemní smlouvu. 

Můžu v průběhu smlouvy postoupit smlouvu na rodinného příslušníka? 


Ano. Třeba přepis smlouvy z rodičů, prarodičů na dítě, partnera nebo jiného rodinného příslušníka. Nový nájemce bude rovněž majitelem nemovitosti.

Jsou u Vás skryté poplatky?


Skryté poplatky u nás budete hledat marně. Vše je zahrnuto v měsíční splátce a neúčtujeme si žádné poplatky.

Co jak se mi nabídnutá nemovitost nebude líbit?


Do ničeho Vás nikdy nenutíme. Pokud Vám námi nabídnutá nemovitost nebude vyhovovat anebo nebude splňovat Vaše kritéria, nemusíte žádnou nemovitost přijmout. Budeme hledat dále a pokud se to nepovede do 6 měsíců o nic nepřijdete.

Lze se dostat na úrok jako je u hypotéky?


Nejedná se o hypotéku, ale o formu vlastního bydlení spláceného formou nájmu. V úroku je zahrnuté veškeré riziko, které neseme. Výše úroků je stanovena lokalitou nemovitosti a maximální možný úrok je 9,9 %. Na úrokové sazby standardních hypoték se bohužel nedostaneme.

Jaká je minimální akontace?


Minimální akontace na každou nemovitost je ve výši 50 000 Kč. Akontaci můžete zaplatit i vyšší. Čím vyšší akontace, tím nižší splátka nájemného.

Kdo platí fond oprav, vodu, elektřinu a plyn?


Veškeré služby týkající se nemovitosti platí nájemce.

Může si nemovitost pronajmout firma?


Nemovitost je možné prodat formou nájmu pouze fyzické osobě, která má přidělené rodné číslo.

Co potřebuji k vyřízení?


Vyplněný dotazník k nemovitosti, platný občanský průkaz a akontaci alespoň ve výši 50 000 Kč. U cizinců je minimální akontace 100 000 Kč.